مجله

بهترین لوازم شکار و طبیعت گردی و خرید آن ها از ایران کلبه

ایران کلبه

بهترین لوازم شکار و طبیعت گردی  و خرید آن ها از ایران کلبه:

در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با لوازم شکار و طبیعت گردی توضیح دهیم. در مقاله های گذشته ما به توضیح کاملی از لوازم شکاری پرداختیم. همانطور که در آن مقاله ها ذکر نمودیم. اولین و مهمترین وسیله برای شکار، اسلحه می باشد. البته ما ذکر کردیم که اسلحه، جز ضروری‌ترین لوازم شکار می باشد. اما تنها به معنای تفنگ نیست. لذا شما می توانید هر سلاحی را که بتواند موجب شکار حیوان شود، را اسلحه نام گذاری کنید. اسلحه ها تنها به عنوان لوازم شکار محسوب نمی شوند لذا در سفر طبیعت گردی ما نیاز به سلاح هایی داریم که بتوانیم از خود در برابر حیوانات وحشی دفاع کنیم. در میان لوازم شکار شما اصلی‌ترین آن را باید تفنگ تلقی کنند. تفنگ های بسیار زیادی وجود دارد که مناسب برای شکار می باشند. نام این تفنگ ها به شرح زیر خواهد بود:

تفنگ پنج تیر روسی

تفنگ پنج تیر پران

تفنگ شاهین

تفنگ اهرمی

تفنگ بایکال

تفنگ برنو کوتاه

تفنگ برنو بلند

تفنگ برنو متوسط

تفنگ پنج تیر ذره‌بینی

تفنگ پمپ اکشن

تفنگ چخماقی

تفنگ خان دار

تفنگ خفیف پنج تیر

تفنگ خفیف تک تیر

تفنگ خفیف هشت تیر

تفنگ خفیف ۱۰ تیر

تفنگ خفیف ۱۶ تیر

تفنگ خفیف ۱۲ تیر

تفنگ خفیف

تفنگ دستکش

تفنگ دنگی

تفنگ دستکش گلوله زن

تفنگ تک لول

تفنگ دولول روی هم

تفنگ دولول کنار هم

تفنگ دو لول

تفنگ ساچمه زن

تفنگ چهار لول

تفنگ سرپر

تفنگ سرپر فیتیله ای

تفنگ کرال

تفنگ سرپر قزلباش

تفنگ سرپر چخماقی

تفنگ ‌سرپر پستانکی

تفنگ سه تیر فرانسه

تفنگ کوسه

تفنگ گلوله زن

تفنگ نخ‌جیر ۱

تفنگ کمرشکن

تفنگ گلنگدنی

تفنگ صیاد

تفنگ سیاوش

تفنگ آرش

تفنگ مکنز

تفنگ قلعه کوب

تفنگ فلیس

تفنگ مارتینی هنری

تفنگ ساچمه زن کالیبر ده

تفنگ شاسپوت

تفنگ شمخال

تفنگ فلفل پاش

تفنگ ۲۲ هورنت

و غیره.

شما با توجه به  اینکه هر کدام از این تفنگ ها را انتخاب کنید. از خصوصیات مختلفی برخوردار خواهید شد.

لوازم شکارلوازم شکار

تفاوت لوازم شکار حرفه ای و مبتدی:

 برخی از شکارچیان حرفه ای می توانند به جای استفاده از تفنگ ها از سایر سلاح های دیگر چون چاقو، خنجر، تیروکمان و غیره نیز برای از پای در آوردن شکار خود استفاده کنند. توجه داشته باشید که شما می ‌توانید با در دست داشتن لوازم شکار علاوه بر طبیعت‌ گردی و تفریح کسب درآمد نیز داشته باشید.البته این روز ها قانون های خاصی را برای شکارچیان در نظر گرفته‌اند. چرا که سازمان حمایت از حیوانات تصمیم گرفته است، که شکار حیوانات را ممنوع کند. و مانع از شکار شکارچیان شود. برخی از حیوانات برای شکار مجاز شده اند. لذا انتظار می رود، شما بتوانید به شکار این حیوانات بپردازید.

 یکی از رایج ترین حیواناتی که مورد شکار قرار می‌گیرد، ماهی می باشد. از آن جایی که ماهی جز طعام روزانه افراد است و پرورش آن رایج بوده است. لذا شکارچیان حق شکار هر گونه ماهی را دارند. البته در دریا هایی چون دریای خلیج فارس و دریای خزر برخی از محدوده ها ممنوعه هستند و شما نمی توانید در آن محدوده ها به شکار بپردازید. به طور کلی باید بدانید که شکار، جزو تفریحات مردان و زنان ایرانی به شمار رفته است. از آن جایی که ایران دارای مکان های مناسبی برای رشد و پرورش حیوانات است. ایرانیان نیز می توانند شکار را انجام دهند. مکان‌هایی که برای شکار مناسب می باشد، شامل: کوهستان ها، جنگل ها، دشت ها، دریاها، رودخانه ها و غیره است. ایران سرتاسر پر از مراتع طبیعی بوده و شما می توانید هر حیوانی را در این مراتع پیدا کنید.

لوازم شکارلوازم شکار

بهترین فروشگاه لوازم شکاری، ایران کلبه:

 معمولاً شکارچیان برای خرید لوازم شکار خود به مشکل بر می خورند. چراکه نمی توانند فروشگاهی را پیدا کنند که تمامی لوازم شکار در آن موجود باشد. از طرف دیگر اگر چنین فروشگاه‌ هایی نیز باشند، قیمت لوازم شکار در آن ها آنقدر گران بوده که همه افراد توان خرید از آن ها را نخواهند داشت. از این رو ما بهترین فروشگاه لوازم شکار یعنی ایران کلبه را به شما معرفی می کنیم. شما می ‌توانید با یک سرچ کوتاه در اینترنت سایت ایران کلبه را پیدا کنید و انواعی از لوازم شکار را در آن بیابید. افرادی که در شکار کردن حرفه ای می باشند. می ‌توانند تمامی لوازم مناسب برای شکار را با خود به همراه داشته باشند. اما افرادی که تازه وارد عرصه شکار کردن شده‌اند و مهارت زیادی را در این عرصه به دست نیاورده اند، ممکن است برخی از لوازم شکار را فراموش کنند. و زمانی که به آن ها احتیاج پیدا کنند، به یاد آن ها خواهند افتاد. اما دیگر از مکان خرید دور شده و نمی توانند به راحتی به این لوازم دسترسی پیدا کنند. به همین جهت سفر طبیعت گردی و شکار آن ها ناقص خواهد ماند. در میان انواعی از شکار ها ما به شکار حیوانات آبزی علی الخصوص ماهی ها خواهیم پرداخت.

لوازم شکارلوازم شکار

لوازم شکار آبزیان نظیر ماهی ها:

 شکار ماهی ها نسبت به شکار سایر حیوانات مجاز می ‌باشد. برای شکار کردن ماهی به برخی از ابزار و وسایل نیاز خواهید داشت. در ادامه این مقاله لوازم شکار ماهی را به طور کامل برای شما شرح خواهیم داد. شکار ماهی همانند هر شکار دیگری نیاز به یکسری وسیله‌ ها دارد. شما نمی توانید با دست خالی به شکار کردن ماهی ها بپردازید. روش های بسیار متنوعی برای شکار کردن ماهی ها وجود دارد. اما برخی از این روش ها بسیار غیر اخلاقی می باشند. به همین جهت عده ی زیادی از افراد از انجام دادن این روش‌ها خودداری می‌کنند. چند روش غیر اخلاقی که برای شکار ماهی ها مورد استفاده واقع می شود. این روش ها به شرح زیر خواهند بود:

 اولین روش استفاده از شوکر برقی می باشد.

 دومین روش منفجر کردن قسمتی از دریا یا دریاچه است.

 در روش اول با استفاده از باتری ماشین و سیم های برق را به درون رودخانه، دریا یا دریاچه انتقال می دهند. از آن جایی که آب و املاحی که در دریا و دریاچه وجود دارد، می‌تواند رسان‌ای بسیار خوبی باشد، جریان برق را به سراسر آب دریاچه پخش نموده و ماهی ها دچار برق‌گرفتگی خواهند شد. این برق گرفتگی می ‌تواند باعث شود که ماهی ها دچار مرگ شده و روی آب بیفتند. پس از آن نیروی برق از آب جدا شده، لحظاتی را صبر می‌کنند. سپس ماهی ها که روی آب افتادند آن ها را جمع می کنند و به فروش می رسانند. اگر چه ماهی ها نیاز به ذبح اسلامی ندارند و این روش می تواند باعث به دست آوردن ماهی هایی حلال شود. اما کاملا غیر اخلاقی بوده و هر کسی از این روش استقبال نمی ‌کند.

 دومین روش غیر اخلاقی منفجر کردن بخشی از دریاچه است. در این روش یک نارنجک یا دینامیک را درون آب پرتاب می‌کنند. بخشی از آب منفجر خواهد شد. ماهی ها و تمام حیوانات آبزیان بخش مرده و روی آب خواهند افتاد. سپس می توانند به جمع‌آوری آن ها مشغول شوند. این روش ها بسیار آزاردهنده هستند. چرا که می ‌توانند حیوانات آبزی را رنج دهند و کاملاً روش‌های خیلی اخلاقی می باشند.

لوازم شکارلوازم شکار

شکار ماهی و لوازم شکار آبزیان:

ما به شما در این مقاله لوازم شکار ماهی را معرفی می کنیم تا بتوانید بدون این که دچار عذاب وجدان شوید و از روش های غیر اخلاقی استفاده کنید، با استفاده از این لوازم شکار ماهی ها به یک ماهیگیری اسلامی و کاملا اخلاقی بپردازید. روش های شکار آبزیان به صورت اخلاقی به شرح زیر خواهد بود:

 چرخ و قرقره

 نخ یا ریسمان

 چوب ماهیگیری

 قلاب

و سایر لوازم ماهیگیری

 در ادامه تک تک این موارد را شرح خواهیم داد.

چوب ماهیگیری:  یکی دیگر از وسیله ها که برای شکار کردن ماهی می‌باشد. در واقع در لوازم شکار ماهی ها دو قطعه اصلی به نام تور و چوب ماهیگیری دیده می شود. لذا چوب ماهیگیری برای صید انواعی از ماهی ها اعم از بزرگ و کوچک مورد استفاده واقع می شود. اما متداول ترین نوع ماهی که شما می توانید توسط چوب ماهیگیری آن ها را شکار کنید. ماهی قزل آلا می‌باشد. این ماهی در مناطق سرد و کوهستانی به شدت دیده می شود. لذا شما اگر قصد سفر به کوهستان را دارید. می توانید انواعی از ماهی های قزل آلا را شکار کنید. یکی از علت‌ هایی که با استفاده از چوب ماهیگیری به عنوان اصلی ترین لوازم شکار ماهی ها، می توان ماهی های قزل آلا را شکار نمود. این است که ماهی قزل آلا دارای وزن متوسطی بوده به طوری که چوب ماهیگیری توان گرفتار کردن آن ها را داشته باشد و بتوان با چوب ماهیگیری ماهی ها را بالا کشید.

لوازم شکارلوازم شکار

سایر لوازم شکار ماهی ها:

دومین وسیله ای که برای شکار ماهی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ریسمان یا نخ می باشد. ریسمان متصل به یک قرقره می باشد که آن را روی چوب ماهیگیری نصب می کنند. شما با استفاده از قرقره و چرخ می توانید نخ یا ریسمان را کوتاه و بلند سازید. به طور کلی اگر بخواهیم ماهیگیری را با استفاده از چوب ماهیگیری و قلاب و نخ و ریسمان برای شما توضیح دهیم، باید بگوییم که ابتدا چرخ یا قرقره را روی چوب ماهیگیری نصب می‌کنیم. سپس نخ و ریسمان را به آن متصل خواهیم نمود. بعد از آن در انتهای ریسمان قلابی را می آویزیم. این قلاب باید دارای یک طعمه باشد. شما طعمه را به گونه ای روی قلاب بچسبانید که زمانی که ماهی دهانش را باز کند و بخواهد طعمه را ببلعد، نوک تیز قلاب به دهان او گیر کرده و ماهی را شکار کند. زمانی که این اتفاق بیفتد با تکان خوردن های مداوم ماهی، نخ شما نیز تکان خواهد خورد. در این زمان است که شما باید خیلی سریع چرخ و قرقره را بچرخانید و نخ را کوتاه کنید. لذا سعی کنید با نخ، ماهی را بالا بکشید. به همین جهت بعد از آن شما به یک سطل بزرگ برای قرار دادن ماهی در آن نیاز دارید. چرا که ماهی پس از صید بالا و پایین پدریده و ممکن است دوباره به آب باز گردد. با داشتن سطل بزرگ شما ماهی را درون سطح قرار داده و مانع از افتادن آن به آب خواهید شد. لوازم شکار

لوازم شکارلوازم شکار

 

سایر لوازم:

سایر لوازمی که شما برای صید کردن ماهی ها نیاز دارید. شامل: طعمه، هرزگرد، طعمه پاش، زنگوله و غیره می باشد. البته شما به وسایلی چون زنده نگه دار، چاقوی ماهیگیری، لانسه، ریسه، کیف ماهیگیری و غیره نیاز خواهید داشت. هر کدام از این وسایل با توجه به عملکردی که دارند، می توانند شما را در زمینه شکار ماهی ها کمک کنند. شما در روزهای گرم و آفتابی نیاز به لوازم و لباس هایی دارید که بتواند بدنتان را از آفتاب سوختگی محافظت کند. به همین جهت با توجه به فصلی که می خواهید برای شکار ماهی ها بروید. باید لوازم شکار ماهی خاصی را نیز به همراه داشته باشید. این لوازم هستند که می توانند به شما در راستای انجام این عمل کمک بسزایی کنند.

لوازم شکارلوازم شکار

تور ماهی‌گیری به عنوان ضروری ترین لوازم شکار ماهی ها:

در میان روش های ماهیگیری، روش ماهیگیری با تور مناسب خواهد بود. در این روش می توانید انواعی از تورهای دسته دار یا چاک دار را با سایزهای مختلف خریداری کنید. برای اینکه تور شما در قسمت هایی روی آب بیفتد و شما آن را گم نکنید، نیاز به شناورهای خواهید داشت. این شناورها دارای وزن کم بوده و روی آب شناور باقی می مانند. شناور های شب نما، نوع دیگر از شناورها هستند. که باعث می‌ شوند در هنگام شب خود را نشان داده و شما آن ها را گم نکنید. شناورهای باتری خور نیز دارای چراغ هایی هستند که انرژی خود را از باتری می گیرند. سایر شناورهای دیگر به نام های فومی، میله ای و ساده نام خواهند داشت. انواعی از تورهای ماهیگیری وجود دارند که مناسب برای مکان های خاصی هستند. این تورها به نام های تور ماهیگیری آب شور، تور ماهیگیری آب شیرین، تور ماهیگیری رودخانه ای، تور ماهیگیری پرتابی، توری ماهیگیری دریایی، تور ماهیگیری نخی، تور ماهیگیری سالیک، تور ماهیگیری پلاستیکی و تور ماهیگیری راهبند خواهند بود. همچنین برای ماهیگیری با تور نیاز به سرب گلوله ای، چاک دار، ساچمه‌ای، تخم مرغی و استوانه‌ای می‌باشد. برندهای مختلف، لوازم شکار و ماهی را تولید خواهند کرد. این برندها به نام‌های کره‌ای، فرانسوی، هندی، ژاپنی، نروژی و غیره است.

لوازم شکار ماهی ها دارای تنوع بسیار زیادی است. تنها لوازمی که باعث صید شدن ماهی می‌شوند، مورد نیاز نیستند. بلکه صیادان خود باید از لباس ها، دستکش ها، کفش ها و کلاه های مخصوص استفاده کنند. از آن جایی که معمولاً مناطقی که دارای دریا و دریاچه می‌باشد، مرطوب و معتدل هستند و احتمال بارش در آن ها به شدت زیاد خواهد بود. اگر شما قصد شکار ماهی ها را دارید و به این مناطق سفر می‌کنید، حتماً باید لباس ها، کفش ها، دستکش ها و کلاه های مناسبی را نیز با خود به همراه داشته باشید تا در صورت بارش باران خیس نشده و سرما نخورید.

لوازم شکارلوازم شکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *