مجله

خرید لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی از ایران کلبه

لوازم کوهنوردی

خرید لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی از ایران کلبه :

این مقاله قصد دارد در خصوص خرید لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی از ایران کلبه با شما صحبت کند. شما باید در نظر داشته باشید وقتی که می‌خواهید از شهر یا روستا و یا جامعه را دوری کنید و از تمدن و امکانات فاصله بگیرید مطمئناً باید تدابیری در این خصوص بیندیشید که در هنگامی که از دسترس خارج شدید بتوانید راحت باشید و به چیزی نیاز نداشته باشید. مقوله کوهنوردی و طبیعت گردی بنا به یک شاخص بسیار مهم به نام زمان استوار است، حال این زمان یعنی چه؟

در واقع شما وقتی که وارد کوه و طبیعت می شوید برنامه ریزی کرده اید که چند روزی بمانید البته این به شما بستگی دارد، بعضی ها یک روز بعضی ها یک هفته برخی دیگر خیلی بیشتر‌ شاخص اصلی زمان است زیرا زمان به شما می‌گوید که چه امکاناتی باید به همراه داشته باشید، مثلا اگر شما بخواهید ده روز در طبیعت بمانید مطمئناً با یک لیوان و با یک کوله پشتی که چیزی داخلش نیست و یه بسته شکلات نمیتوانید ۱۰ روز دوام بیاورید. قاعدتاً به امکانات بسیار بیشتری احتیاج دارید، پس در واقع زمان مشخص می کند که شما به چه چیزهایی و چه وسایلی احتیاج دارید. در این خصوص ما از مرکز خرید لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی ایران کلبه با شما صحبت می کنیم.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

لوازم ضروری کوهنوردی و سایر لوازم کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی:

 همه کسانی که عاشق طبیعت هستند و همچنین می خواهند ورزش مفرح کوهنوردی را به شکل حرفه ای دنبال کنند یا تازه می‌خواهند استارت این کار را بزنند، مطمئناً به یکسری وسایل پایه ای و اصلی احتیاج دارند. البته مشخص کردن تجهیزاتی که شما احتیاج دارید را مطمئناً مقصدتان تعیین می کند، شما باید در نظر داشته باشید که در طبیعت حتی اگر بخواهید برای ۲۴ ساعت بمانید مطمئناً به وسایلی احتیاج دارید که این وسایل به شما کمک کند نیازهای تان را برطرف کنید و همینطور بیشتر به شما خوش بگذرد و عذاب نکشید. وقتی شما به کوه و مسیری که میخواهید آن را طی کنید فکر می کنید اولین چیزی که به نظر شما می آید کفش است، زیرا با آن می توانید مسیرها را طی کنید و اگر از استانداردهای لازم و کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، مطمئناً شما رنج خواهید کشید. یک هشدار پزشکی در اینجا لازم است که گفته شود، به هیچ عنوان کفش شما نباید پایتان را بزند و به پای شما تنگ باشد این در مقدمه موضوع کفش بسیار لازم و حیاتی است. مطمئناً در خرید لوازم کوهنوردی کفش در جایگاه ویژه و اول قرار دارد زیرا این ابزار به شما می توانند در مسیرهای سخت، ناهمواری ها، زبری ها و سختی های راه کاملاً از پای شما مراقبت کند و شما این احساس را نداشته باشید که پوشش زیر پایتان در حال تغییر است. باید در خصوص کفشی که می خواهید انتخاب کنید از تخصص ویژه ای برخوردار باشید. اگر این تخصص را ندارید حتماً با فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید و یا از آنها برای خرید کفش کمک بخواهید، البته در فروشگاه ایران کلبه متخصصینی وجود دارند که در زمینه های مختلف می توانند شما را با تمامی ضروریات آشنا کنند بازم تاکید می کنم هرگز با کفشی که پایتان را میزند راه نروید چه برسد بخواهید با آن به کوه بروید پس خواب باید در کفش بسیار راحت باشد کفش باید نه تنگ و نه گشاد باشد.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

دومین مقوله ی مهم در لوازم کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی:

دومین و اساسی ترین مقوله مهم در لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی کوله پشتی است. مطمئناً شما برای آرامش رفاه و تفریح تان درطبیعت و کوه به یک سری وسایل احتیاج دارید اما این وسایل را چطور باید همراه خودتان در مسیرهای سخت و ناهموار، شیب ها و سربالایی ها و جاهای باتلاقی و غیره ببرید؟ مطمئناً به وسیله ای کارآمد احتیاج دارید که این وسایل را درون آنها بگذارید اینجاست که نقش کوله پشتی بسیار پر رنگ می شود، اما انتخاب یک کوله پشتی به همین راحتی ها هم نیست.  کوله پشتی باید بتوانند نیازهای سفری که شما در پیش رو دارید را برایتان برطرف کند زیرا هر کوله‌پشتی برای سفری خاص و ابزارها و وسایلی خاص طراحی شده، شما باید هدف و نیازتان را در ابتدا مشخص کنید سپس دست به جیب شوید. اصولاً کوهنوردان که به صورت حرفه ای به این ورزش مفرح می پردازند چند تایی کوله پشتی دارند. کوله پشتی هایی که گنجایش شان برای سفرهای یک روزه طراحی شده اند، کوله پشتی هایی که برای سفرهای چند روزه طراحی شده اند و کوله پشتی هایی که برای سفرهای بیش از ده روز طراحی شده اند. در این زمینه هم می‌توانید از ایران کلبه مشورت بخواهید و بهترین برندهای کوله پشتی را در آن جا ببینید. مقوله مهم بعدی در خصوص لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی که به آن احتیاج دارید لباس مناسب است.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

اهمیت لوازم کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی:

شما باید بدانید که پوشش شما در سفرتان بسیار می تواند موثر باشد، در عواملی همچون مسیر سفرتان که ممکن است دارای خس و خاشاک و غیره باشد، عوامل محیطی مانند باران طوفان آفتاب و غیره و البته یک موضوع مهم دیگر این است که مقصد شما کجاست؟ زیرا مقصد شما در طراحی لباس شما بسیار حائز اهمیت است. یعنی اگر منطقه ای که می خواهید بروید برفی است مطمئنا شما به چند لایه لباس احتیاج دارید. در ادامه ما برای شما این نوع پوشش را کمی باز میکنیم، لایه اولی که شما برای لباس های تان باید در نظر داشته باشید همانطور که از اسمش پیداست لایه ای است که بیشترین مقاومت را در برابر عوامل محیطی دارد، شما باید جنس این لباس را طوری انتخاب کنید که بتواند عرق شما را بگیرد. شما در در خصوص کوهنوردی به یک شلوار نخی، پیراهن، دستکش مناسب و نازک، کلاه و جوراب احتیاج دارید. در اینجا نکته ای که قابل تأمل است، از هرکدام از این لباس ها باید یک دسته اضافی هم شما داشته باشید زیرا ممکن است به دلایل زیادی آنها کثیف یا خیس شوند و شما باید بتوانید آنها را تعویض کنید وگرنه سلامتان به خطر می‌افتد.

اشنایی با ایران کلبهلایه بعدی در واقع پوششی است که شما را گرم نگه دارد می توانید این لباس ها را از جنس پولار یا پشم مصنوعی انتخاب کنید بهتر است از یک پیراهن پلار و شلوار پشمی استفاده کنید و یک جوراب نازک و همچنین یک جوراب ضخیم که روی آن بپوشید البته شما می توانید یک محصول تهیه کنید که هر دو خصوصیت را داشته باشد. نسبت به شرایط آب و هوایی احتمالا به یک سویشرت و گرمکن نیز احتیاج پیدا خواهید کرد.

لایه بعدی که شما باید در لباس هایتان به آنها اهمیت دهید و برای کوهنوردی و طبیعت لازم است در واقع لباس هایی که بدن شما را در مقابل باد و باران و سرما محافظت می کنند، ترجیحا جنس شان باید کورتکس باشد. شما می توانید شلوار و کاپشن آن را تهیه کنید، البته اگر شما به مناطق جنگلی یا بارانی میروی پانچو نیز گزینه مناسبی است. در اینجا باید به یک چیزی دقت کنیم آن هم لباس نازک برای روزهای آفتابی است که باید یکی از آنها هم به همراه داشته باشید و همینطور اگر سفرتان چند روزه است و مقصودتان سفر به قله های برفی است حتماً یک دست کاپشن و شلوار گرم کورتکس بردارید.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

لوازم‌کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی برای پوشش سر:

حال می رسیم به قسمت سر شما، باز هم تاکید می‌کنیم که وسایل شما را مقصدتان تعیین می کند اگر مقصد شما در کوهنوردی جاهای برفی است شما به اولین چیزی که احتیاج دارید مطمئناً یک کلاه بسیار گرم و کامل است، همچنین شما به یک عینک مخصوص هم احتیاج دارید که چشمتان در برابر انعکاس نور آفتاب توسط برف آسیب نبیند. اگر شما بخواهید در مناطق آفتابی و نه برفی به کوهنوردی یا طبیعت گردی بپردازید مطمئناً به کلاهی احتیاج دارید که خنک باشد که بتواند شما را در برابر آفتاب محافظت کند پس بهتر است از کلاه هایی که لبه آفتابگیر دارند استفاده کنید. شما می توانید برای مکان های خاصی که امکان بارش باران در آنها زیاد است از کلاه کاپشن تان و کلاه مخصوص باران استفاده کنید، در فروشگاه ایران کلبه انواع و اقسام عینک ها کلاه ها و غیره را می‌توانید در برندهای مختلف و کارایی های متفاوت ببینید.

چراغ قوه پیشانیگتر ها ضروری ترین لوازم‌کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی:

مقوله بعدی در خصوص لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی گتر ها هستند، گتر به محافظ و پوششی گفته می شود که این پوشش و محافظ بر روی کفش و پاچه های شلوار شما قرار میگیرد این لایه مطمئناً یکی از احتیاجات سفر کوهنوردی و طبیعت گردی است. زیرا می تواند لباس ها و کفش های شما را از خیس شدن آلودگی ها و کثیفی ها کاملا محافظت کند ما توصیه می کنیم که به این موضوع کاملاً فکر کنید و حتماً یک طرح با کیفیت خریداری کنید زیرا یک گتر میتواند از لباس های ارزشمند و کفش گرانقیمت شما مراقبت کند. گترها اجازه ورود آب و برف و گِل را به لباس و کفش شما نمی‌دهند پس یکی از لوازم کارآمد و ضروری در این خصوص هستند. گتر ها نیز انواع اقسام کاربردها را دارند که نسبت به نوع مکانی که شما می خواهید به آن سفر کنید میتوانید گتر خاص تان را انتخاب کنید. توضیح آخر راجع به گتر ها این است که این نوع پوشش در سه اندازه مختلف گتر های متوسط،  گتر های بلند و گترهای کوتاه وجود دارند.

یکی از لوازم مهم کوهنوردی و طبیعت گردی داشتن یک زیر انداز و یا حتی یک صندلی برای استراحت و نشستن است. شاید به نظر وسیله مهمی نیاید اما وقتی یک بار یا دو بار به سفر بروید و برگردید، متوجه اهمیت این دو وسیله کاربردی خواهید شد. زیرانداز ها می توانند شما را در مناطقی که اصلاً جای نشستن نیست یا همه نقطه هایش خیس است و یا پر از خش و خاشاک است، به شما این امکان را بدهد که با استفاده از آنها به راحتی و بدون دردسر هر کجا که می خواهید بشینید، البته در این زیر انداز ها نوع ضد آب نیز وجود دارد.

بهتر است بدانید که این لوازم، لوازم حرفه ای ها هستند. البته شما می توانید از یک پارچه معمولی نیز استفاده کنید.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

باتوم جزو ضروری ترین لوازم کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی:

یکی از کاربردی ترین و مهم ترین وسایل کوهنوردی و طبیعت گردی باتوم کوهنوردی است. مطمئناً این وسیله می‌تواند بسیار به درد بخور باشد خصوصاً در مناطقی که شیب زیاد و یا سر بالایی دارند، شما حتی می توانید از این وسیله برای دفاع از خودتان در محیط های باز نسبت به حملات احتمالی حیوانات وحشی نیز استفاده کنید. بتوم کوهنوردی یکی از وسایل لازم و ضروری در امر کوهنوردی و طبیعت گردی است، که البته اقلام بسیار متنوعی دارد و شما می توانید در مجموعه ایران کلبه مدل های مختلف آن را ببینید و هر کدام را که دوست دارید خریداری کنید.

کوله پشتیمقوله بعدی در خصوص لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی کاملاً ارتباط با توان حرکتی و فیزیکی شما دارد و آن هم غذای پر انرژی و مایعاتی همچون آب است.

شما می توانید انواع و اقسام غذاهای پر انرژی و پرکالری را در کوله پشتی خود بهمراه داشته باشید زیرا در مسیرهایی که شما قرار است طی کنید مطمئناً دچار ضعف و بی حالی خواهید شد. و تنها چیزی که می تواند شما را از این وضعیت نجات دهد غذاهای سالم و پر انرژی است. ظرفی که برای نوشیدنی در نظر دارید باید بتواند در شرایط مختلف نوشیدنی تان را برای شما نگه دارد و همچنین درب محکمی داشته باشد که در ناهمواری ها باز نشود و کیف و وسایل دیگر شما را خیس نکند. قمقمه یکی از بهترین وسایلی است که می‌توانید برای نگهداری از مایعات خود از آن استفاده کنید.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

سایر لوازم کوهنوردی و لوازم طبیعت گردی:

 از دیگر وسایلی که شما باید برای کوهنوردی به همراه داشته باشید به صورت عنوانی برای شما به عنوان آخرین مطلب این  مقاله بیان می کنیم:

چادر و کیسه خواب

چراغ و لامپ

لیوان و قاشق و چنگال

وسایل بهداشتی مثل ضد آفتاب، دستمال کاغذی

سنگ آتش زنه

قطب نما و نقشه

مدارک شخصی

طناب

سوت نجات

با امید سلامتی روزافزون و اوقات خوش برای شما گرامیان به عنوان حرف آخر باید بگوییم که امیدواریم مطالبی که در این مقاله ذکر شد برای شما عزیزان مفید باشد و شما و دوستانتان میتوانید وسایل مورد نیاز خود را با نازلترین قیمت از کلبه ایران تهیه کنید و از تخفیفات ویژه این مجموعه حرفه ای نهایت استفاده را ببرید.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *