مجله

معرفی لوازم کوهنوردی موجود در فروشگاه ایران کلبه

کوهنوردی

در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با لوازم کوهنوردی موجود در فروشگاه ایران کلبه توضیح دهیم. لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی در فروشگاه ایران کلبه به طور کامل با قیمتی مناسب دیده می شود. لذا شما می توانید با یک سرچ کوتاه در اینترنت سایت این فروشگاه را پیدا کنید و تمام لوازم کوهنوردی را مشاهده کنید. با توجه به این که شما چه نوع کوهنوردی انجام می ‌دهید، لوازم خاصی را برای سفر تفریحی خود نیاز دارید. افرادی که کوهنوردی را به صورت حرفه ای انجام می دهند و آن را به عنوان یک ورزش می‌دانند به خوبی با این ورزش آشنایی داشته و تمام لوازم کوهنوردی را به خوبی می‌شناسند. در این میان افراد مبتدی نیز وجود دارند که فتح کردن قله ها و کوه ها را به تازگی شروع کردند. از این رو ما می‌خواهیم به این افراد لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی را معرفی کنیم. حتی اگر شما سفری یک روزه  ای داشته باشید. نیاز به برخی از لوازم کوهنوردی دارید. این لوازم باعث می شوند شما یک سفر راحت و آسوده را تجربه کنید. همچنین در راه این سفر هیچ آسیبی ندیده و در سلامت کامل به مقصد خود برسید. اولین وسیله ای که جز لوازم ضروری کوهنوردی می باشد. کفش مناسب کوهنوردی است. برند ها و شرکت های مختلفی روزانه انواعی از مدل های کفش جدید کوهنوردی را ارائه می‌دهند. این کفش ها دارای قابلیت های ویژه ای هستند که شما نمی توانید آن ها را در سایر کفش ها مشاهده کنید. توجه داشته باشید که کوه بسیار خطرناک است. اگر نتوانید یک کفش با کفی خوب داشته باشید، ممکن است لیز خورده و جان خود را از دست بدهید. به همین جهت ما به شما توصیه می کنیم که یک کفش بسیار مناسب برای کوهنوردی خود انتخاب نمایید. به عنوان یکی از اصلی ترین لوازم کوهنوردی ما در ادامه توضیح کاملی از کفش کوهنوردی را به شما ارائه خواهیم داد.

لوازم کوهنوردیلوازم کوهنوردی

کفش کوهنوردی به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی، چه ویژگی هایی دارد:

 شما با استفاده از این توضیحات می توانید بهترین کفش کوهنوردی را انتخاب نموده، سپس  به سراغ سایر لوازم‌کوهنوردی بروید. شما در زمان خرید کفش کوهنوردی باید چند نکته مهم را در نظر داشته باشید.

 اولین نکته‌ای که می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد، برند و شرکت تولید کننده ی کفش کوهنوردی است. توجه داشته باشید برخی از برند ها با توجه به سابقه ی درخشانی که داشته‌اند، می‌توانند انواعی از کفش های مرغوب و با کیفیت بالا را جهت کوهنوردی، به شما ارائه دهند. به همین خاطر شما اولین قدمی که برای خرید کفش کوهنوردی برمی دارید. انتخاب برند کفش مناسب است. اما تنها در نظر گرفتن برند برای خرید کفش کوهنوردی کافی نیست، لذا رعایت برخی موارد دیگر نیز می ‌تواند حائز اهمیت باشد.

لوازم کوهنوردی و شکارلوازم کوهنوردی

نکته ی مهم برای انتخاب کفش کوهنوردی:

 دومین مقوله‌ای که در رابطه با انتخاب کفش کوهنوردی به عنوان یکی از ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی وجود دارد، انتخاب فصل می باشد. شما حتماً باید فصل مورد نظر خود برای کوهنوردی را انتخاب کنید. اگرچه اکثرا افراد در فصل تابستان به کوهنوردی می روند اما در این میان شما می توانید کوهنوردان حرفه ای را نیز مشاهده کنید که سفر به کوه خود را در فصل زمستان انجام می دهند. در فصل زمستان کوهنوردی به مراتب دشوارتر خواهد شد. چرا که در ارتفاعات، دما پایین بوده و روی کوه ها پوشیده از برف و یخ می باشد. به همین جهت کفشی که شما برای کوهنوردی در فصل زمستان انتخاب می‌کنید، باید به مراتب مقاوم تر از کفشی باشد که در تابستان استفاده خواهید نمود. همواره کوه ها پر از چاله و دست انداز هستند. اگر شما کفشی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی نداشته باشد با طی کردن مسافت کوتاهی دچار آسیب شده و شما را برای ادامه راه یاری نخواهد نمود. کفشی که شما برای کوهنوردی انتخاب می کنید و آن را جزو ضروری‌ ترین لوازم‌کوهنوردی می‌دانید، نباید شبیه به کفشی باشد که آن را در خیابان می پوشید و با آن به پیاده روی و خیابان گردی می پردازید. لذا باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 ضد آب بودن

 داشتن جنس رویه بسیار محکم و مرغوب

 داشتن کفی یخ شکن و محکم

 قابلیت تعادل و تنظیم دما، که در فصل تابستان موجب کاهش تعریق پاهای شما شود.

داشتن وزن مناسب به گونه ای که پاها خسته نشوند.

 تمامی مواردی که در بالا ذکر نمودیم، ویژگی های یک کفش کوهنوردی مناسب هستند. نکته ای که در انتخاب کفش برای کوهنوردی موثر می باشد، این است که شما باید کفش هایی را برای کوهنوردی در زمستان انتخاب کنید که دارای ساق ه‌ای بلندتر و جنسی ضخیم‌تر باشد. چرا که با داشتن این شرایط می ‌تواند پاهای شما را گرم نگه داشته و از ورود برف و باران به به داخل پای شما جلوگیری کند.

لوازم شکار و کوهنوردیلوازم کوهنوردی

اهمیت کفش در کوهنوردی:

 به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی کفش ‌ها می توانند سفر شما را به یک تجربه تلخ یا یک تجربه شیرین تبدیل کنند. توجه داشته باشید معمولاً وزن کفشی که برای کوهنوردی در زمستان استفاده می کنید باید بیشتر از کفش های کوهنوردی تابستانه باشد. کفش کوهنوردی باید دارای ویژگی‌ هایی به شرح زیر باشد:

 این کفش بسیار راحت بوده و کاملاً متناسب با سایز پای شما باشد.

 تنها سایز، برای انتخاب کفش کوهنوردی مورد اهمیت نیست. بلکه شکل و فرم کفش ها نیز می توانند در راحتی پای شما اهمیت داشته باشند.

 کفش های کوهنوردی باید قابل انعطاف باشند تا شما بتوانید از مسیرهای سخت عبور کنید.

بهترین لوازم شکار و طبیعت گردی و خرید آن ها از ایران کلبه کفی این کفش ها باید بسیار مقاوم بوده اما در عین حال وزن بسیار سبکی داشته باشد.

 جنس رویه ی کفش اگر مناسب برای فصل تابستان باشد، باید هوا را از خود عبور دهد و با این عمل مانع از تعریق پای شما شود.

 در صورتی که کفش کوهنوردی مناسب برای فصل زمستان باشد، باید هوای سرد را از خود عبور نداده لذا با این عمل پاهای شما را گرم نگه دارد.

 به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی، کفش های کوهنوردی باید دارای اندازه ای مناسب باشند.

برخی افراد تصور می کنند هر چقدر اندازه ی یک کفش کوهنوردی بزرگ تر باشد، دارای استحکام بیشتری نیز خواهد بود. این در حالی است که کفش های کوهنوردی با اندازه بسیار بزرگ می ‌توانند دست و پاگیر باشند و موجب افتادن شما از ارتفاع شوند.

لوازم شکار و کوهنوردی دریانوردیلوازم کوهنوردی

کوله پشتی کوهنوردی به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی، چه ویژگی هایی دارد:

دومین وسیله ای که برای کوهنوردی نیاز داریم و جز ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی می باشد، کوله پشتی است. در واقع کوله پشتی ها کیف های بسیار بزرگ و جاداری هستند که شما آن را روی کول خود حمل می کنید. کوله پشتی دارای کاربردهای بسیار زیادی است. توجه داشته باشید که کوله پشتی های مناسب کوهنوردی با سایر کوله پشتی هایی که شما استفاده می کنید، متفاوت خواهد بود. لذا شما با آشنا شدن با کوله پشتی به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

 اولین ملاکی که برای خرید کوله پشتی مناسب کوهنوردی مورد اهمیت قرار گرفته می شود، برند آن است. برند های خارجی نظیر: آلپین، دیوتر و برندهای ایرانی نظیر: قایا بهترین شرکت های تولید کننده ی کوله پشتی می ‌باشند. لذا اگر شما از این برند ها به خرید کوله پشتی بپردازید. دیگر نگران کیفیت این کوله‌پشتی ها نخواهید بود. چرا که مطمئن هستید این برند ها کوله پشتی هایی با برترین کیفیت را تولید کرده و به شما عرضه می نمایند. اگر سفر یک روزه یا حتی ده روزه داشته باشید، باید با خود حتماً کوله پشتی را ببرید. چرا که کوله‌ پشتی محل مناسبی برای قرار دادن سایر لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی می باشد. البته ممکن است ظرفیت و گنجایش این کوله پشتی ها در سفرهای یک روزه ی شما با سفر های ۱۰ روزه تان متفاوت باشد. با توجه به این که می خواهید چه مقدار وسایل در این کوله ‌پشتی ها قرار دهید و با توجه به این که می خواهید چه زمانی را در کوه و طبیعت سر کنید، باید اندازه ی مناسب این وسیله را انتخاب نمایید.

لوازم کوهنوردی شکار و دریانوردیلوازم کوهنوردی

لباس مناسب کوهنوردی به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی، چه ویژگی هایی دارد

یکی دیگر از ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی لباس مناسب می باشد. هر مکانی اعم از خانه، محیط کار، محیط اداره، خیابان، کوچه، طبیعت، کوه و غیره نیاز به لباس مناسب خود دارد. از این رو شما باید لباس مناسب خود را خریداری کنید. لباس مناسب در کوهنوردی بسیار حائز اهمیت است. چرا که اگر شما لباس مناسب کوهنوردی را با خود همراه نداشته باشید. ممکن است دچار آسیب‌ های جبران ناپذیری شوید. لباس مناسب برای کوهنوردی در سه لایه در نظر گرفته می شو. در رابطه با انتخاب لباس کوهنوردی به عنوان ضروری ترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی باید نکته ی مهمی را در نظر بگیرید. آن نکته هم فصل مورد نظر شما برای کوهنوردی می باشد. شما اگر در فصل تابستان به کوهنوردی کردن بپردازید، نیاز به لباس های خاصی دارید. این در صورتی است که در فصل زمستان لباس کوهنوردی شما متفاوت خواهد بود.

اشنایی با ایران کلبهاول لایه ای که برای لباس های مناسب کوهنوردی در نظر گرفته می‌شود، و در رابطه ی مستقیم با بدن شما قرار دارد، عرقگیر به شمار می‌آید. از این رو لایه باید با دقت تمام انتخاب شود. چراکه بدن شما با آن در ارتباط مستقیم بوده و در صورت انتخابی نادرست ممکن است دچار حساسیت و آلرژی شوید. از آن جایی که در زمان کوهنوردی شما به خاطر داشتن فعالیت زیاد تعریق زیادی نیز خواهید داشت، باید از لایه ی اول به عنوان عرق گیر یاد کنید. لباس هایی که در دسته ی لایه اول یاد می شوند، شامل موارد زیر می باشند:

 زیر شلواری

 جوراب

کلاه

 پیراهن

 دستکش

 و غیره.

 لایه ی دوم دارای ضخامت بیشتری است. چرا که این لایه می تواند شما را در برابر سرما گرم نگه دارد.

 لایه سوم بسیار مهم است چرا که این لایه به طور مستقیم با طبیعت سر و کار دارد. خاصیت هایی چون ضدآب بودن، ضد حریق بودن، مقاوم بودن و غیره باید در این لباس گنجانده شده باشد. لذا شما با استفاده از این لباس ها می توانید در شرایطی چون بارش باران، بارش برف، تگرگ و غیره از خود محافظت کنید و دچار آسیب نشوید.

لوازم شکار کوهنوردی و دریانوردیلوازم کوهنوردی

نکات مهم برای لباس کوهنوری:

 نکته‌ای که در رابطه با لباس کوهنوردی به عنوان ضروری ترین وسیله و لوازم کوهنوردی به شمار می آید، این است که فصل تابستان با فصل زمستان از نظر دمایی بسیار تفاوت دارند. به همین جهت شما باید با در نظر گرفتن این تفاوت،لباس مناسب خود را انتخاب کنید.

کوله پشتی کلاه عضو مشترکی بین لباس های فصل تابستان و زمستان می باشد. اگرچه این عضو مشترک است اما در هر فصل دارای ظاهری مخصوص به خود است. در فصل تابستان از کلاه های لبه دار به عنوان جلوگیری نمودن از آفتاب سوختگی صورت خود استفاده می‌کنید. این در حالی است که در فصل زمستان کلاه های کاموایی و گرم جایگزین کلاه ‌های لبه‌دار خواهند شد، تا بتوانند سر و صورت شما را گرم نگه دارند. در ادامه به توضیح سایر مواردی که جزو لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی به شمار می رود، خواهیم پرداخت.

لوازم شکار کوهنوردی و دریانوردیلوازم کوهنوردی

گتر به عنوان لوازم کوهنوردی حرفه ای:

گتر ها جز لوازم حرفه ای کوهنوردی هستند. به همین جهت ممکن است شما با آن ها به طور کامل آشنا نباشید. با خواندن این مقاله با لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی حرفه ‌ای نیز آشنا خواهید شد. در واقع گتر یکی از حرفه ای ترین لوازم کوهنوردی می باشد. در واقع یک لایه ی پارچه ای تولید شده از پارچه های مخصوص است که می ‌تواند باعث پوشیده شدن کفش و پاچه های شلوار شما شود. معمولاً از گتر برای کوهنوردی در فصل زمستان استفاده می کنند. چرا که این وسیله موجب می ‌شود تا برف درون کفش شما نفوذ نکرده و همچنین مانع از خیس شدن پاچه های شلوار شما خواهد شد.

چراغ قوه پیشانی در فصل تابستان هم استفاده از گتر دیده می ‌شود. علت آن هم این است که در طبیعت و کوه خار هایی وجود دارند که می توانند به پای شما و همچنین پاچه ی شلوار شما آسیب برسانند. این پارچه که از آن به عنوان گتر یاد می ‌شود، می ‌تواند مانع از آسیب رساندن خارها به کفش، پا و پاچه های شلوار شما شود. این وسیله در سایزها و انواع مختلفی وجود دارد. این انواع  از نظر اندازه و جنس با همدیگر متفاوت هستند. انواع متنوع آن کاربرد های متفاوتی نیز خواهند داشت.  سایر وسایلی که برای کوهنوردی مورد استفاده واقع می شوند و در واقع جز لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی به شمار می ‌روند، به شرح زیر خواهد بود:

 صندلی برای نشستن

 زیر انداز برای استراحت کردن

 چادر و کیسه خواب

 باتوم کوهنوردی که جزء ضروری ترین لوازم کوهنوردی می ‌باشد.

 غذاهای پر انرژی و آب برای آشامیدن و شست و شو

 وسیله های روشنایی مانند چراغ قوه و چراغ

 وسایلی برای روشن کردن آتش جهت تولید روشنایی و گرما

 وسایلی برای خوردن غذا

و غیره.

 تمام این وسایل جزو بهترین لوازم کوهنوردی و طبیعت گردی می باشند. اما لوازم مورد نیاز برای کوهنوردی تنها به این موارد ختم نخواهد شد. لذا سایر وسایل دیگری نیز وجود خواهند داشت. که ذکر همه ی آن ها در حوصله ی این مقاله نمی گنجد.

لوازم شکار کوهنوردی و دریانوردیلوازم کوهنوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *