موسس مجموعه (ایران کلبه) جناب آقای یاشا کرمی متولد ۱۳۶۳ می باشد. پدر ایشان جناب آقای عباس کرمی که یکی از بهترین و برترین طبیعت گردان ایران و کاشفان غار علی صدر هستند که همراه با پسرشان بیشتر نقاط ایران را دیده اند.
موسس مجموعه ایران کلبه به دلیل علاقمندی و حسی که نسبت به طبیعت گردی داشتند وارد این شغل شدند و در تولید و صادرات محصولات طبیعت گردی فعالیت خود آغاز کردند و به علاقه ای که به طبیعت و طبیعت دوستان دارند در ادامه فروشگاه های تخصصی خود را تاسیس و فعالیت خود را گسترش دادند.در سالی بعدی که پیش رو داریم “۱۴۰۰ (۲۰۲۱) ” ایران کلبه قصد دارد برای ارتباط بهتر و بیشتر با شما عزیزان سایت خود را راه اندازی کند و علاوه بر آن راه اندازی باشگاه مشتریان صورت گیرد.
یکی دیگر از تلاش های ما برای تحقق یافتن به هدف این است که ایران کلبه در تلاش تاسیس شبعه های جدید چه در داخل تهران و چه در شهرهای دیگر ایران عزیزمان است که انشالله هرچه زودتر بتوانیم برای رفاه حال مشتریان عزیزمان این کار را انجام دهیم.


ایران کلبه کار خود را با یک فروشگاه در شهرک اکباتان شروع و در اواسط سال ۱۳۹۹ (۲۰۲۰) شعبه دوم فروشگاه در شهرک اکباتان به صورت تخصصی فعالیت خود را در فروش پوشاک tactical آغاز کرد و از قسمت محصولات accessory به طور کامل جدا و مجزا شد.